Холандец остава за постоянно в русенския арест до екстрадацията си
12:43, 29 мар 16
25
489
Шрифт:
Искането и направено въз основа на Европейска заповед за арест от 21 декември 2015г., издадена от Прокуратурата в гр. Цволе Кралство Холандия. Според него Паулус е отправил закани за убийство и преследване към бившата си съпруга, нейните родители и адвокат, към служители от провинция Фрийсланд и към пробационните служители.
Той се издирва и във връзка с изпълнението на присъда, постановена на 20 август 2013г. спрямо него от Съда на Северна Нидерландия, с която му е наложено наказание 2 години лишаване от свобода, с три години изпитателен срок, през който е бил постановен пробационен надзор. Поради неизпълнение на пробационните мерки, наказание е заменено с лишаване от свобода за срок от 10 месеца.
Съдът е приел за основателно искането на прокуратура и е взел мярка задържане под стража спрямо издирваното лица. Ограничителната мярка е до разглеждане на делото за екстрадиране и предаване на искащата държава.
Определението на русенските магистрати подлежи на обжалване пред Апелативен съд Велико Търново.
Последни новини

Aтрактивни летни предложения от А1 през август – 5G смартфони с 0% лихва на лизинг
16:53, 05 авг 25 / А1
Вземете новите Galaxy Watch8 LTE и Watch8 Classic LTE с до 300 лв. отстъпка и 6 месеца безплатен Extra SIM от A1
16:18, 04 авг 25 / А1
Смартфоните на лятото ви очакват с 80% отстъпка от А1
12:51, 01 авг 25 / А1
Добави коментар