Ученици и възрастни от Русенско изпращат картички с мартеници в Брюксел
09:12, 25 фев 16 / Политика
25
536
Шрифт:
Вдъхновени от магията на разнообразните елементи и фигури на българската народна шевица, учениците от Професионалната гимназия по облекло под ръководството на старши учител Емилия Василева са проектирали и изработили изящно украсени поздравителни картички с послания за евродепутатите.
Възрастните хора от Арт-ателието към Сдружение „Център Динамика” са изобразили чрез техниката квилинг символите на пролетта, пробуждането, любовта и новото начало. Те са изработили тематични картички с вплетени кристали и перли и с пожелания за здраве, щастие и късмет.
Евродепутатът Мария Габриел ще занесе изработените картички и мартеници на своите колеги в Европейския парламент от другите европейски държави. Те ще бъдат придружени с послание, разказващо за символиката на носенето на мартеници като български народен обичай.
Последни новини

На 12 август Сливен ще отбележи Международния ден на младежта
09:14, 11 авг 25 / Регионални новини
Защо изкуственият интелект няма място в киното
18:35, 09 авг 25 / Idealisti
Отвъд сцената: Как имерсивните технологии променят живите концерти
18:00, 08 авг 25 / Idealisti
Добави коментар