Манчестър Юнайтед продължи серията си от поредни двубои без загуба

19:30, 04 юли 20 / Спорт 25 2133 Шрифт:
Topnovini Редактор: Topnovini

Двубоят от 33-и кръг на Висшата лига между Манчестър Юнайтед и Борнемът завърши при резултат 5:2 за "червените дяволи". Резултатът бе открит в 16-ата минута от Джуниър Станислас, а Юнайтед изравни в 29-ата минута с гол на Мейсън Грийнууд. Рашфорд донесе преднина за домакините в 33-ата минута, вкарвайки от дузпа, а в края на първото полувреме Антони Марсиал вкара за 3:1 с прекрасен гол извън наказателното поле.

В началото на второто полувреме Борнемут върна едно попадение, а негов автор бе Джошуа Кинг. В 54-ата минута Мейсън Грийнууд вкара второто си попадение в мача след добра индивидуална игра, а крайният резултат бе оформен от Бруно Фернандеш 5 минути по-късно.

По-рано през деня се появи информация, че Пол Погба и новото звездно попълнение Бруно Фернандеш са се контузили взаимно при сблъсък по време на тренировка. Един час преди началото на срещата, от ръководството на тима обявиха информация за стартовия състав на тима, в който и двамата са титуляри.

Това е 16 двубой без загуба за Юнайтед, в които те вкараха 43 гола и регистрираха 11 чисти мрежи.

"Червените дяволи" имат реален шанс да завършат на трето място в първенството. Другите претенденти за позицията и сигурно участие в Шампионска лига догодина са Челси и Лестър. До края на месеца "сините" от Лондон играят с шампиона Ливърпул, а "лисиците" имат двубои с Арсенал и Тотнъм.