Пребиха бивш директор на МБАЛ-Бургас, местните му колеги осъждат нападението
14:51, 05 апр 16
25
640
Шрифт:
„Не намираме думи, с които да окачествим престъплението, жертва на което стана лекар, уважаван професор, човек, помогнал на хиляди - нашият колега проф. Стефан Станчев. Проф. Станчев оперираше в бургаската болница и бе неин директор преди години. Днес научихме, че е бил нападнат, пребит и сега е в тежко състояние, с опасност за живота. Предстои му тежко и трудно възстановяване“, пишат в писмото си медиците.
По техните думи, още по-цинично и нагло е, че този акт е извършен в навечерието на Световния ден на здравето – ден, приет за празник на българските лекари, медицински сестри, медицински работници.
От болницата призовават институциите в здравеопазването спешно да направят необходимото, за да се чувстват българските лекари защитени и да работят спокойно.
„Отчитаме, че нападенията по време на служба вече са инкриминирани, но това не е достатъчно и те не са намалели. В нашата работа обидите, грубите думи и заплахи са ежедневие. Едва ли има друг сектор, в който работещите да се чувстват толкова често унижавани“, обясняват още бургаските лекари.
Те се обръщат и към институциите в правораздаването – извършителите на този варварски акт да бъдат бързо разкрити и да понесат строго наказание.
Проф. Станчев е бил директор на МБАЛ-Бургас през 2009 - 2010 г.
Още от „“

Продължава издирването на изчезналите рибари
10:56, 30 ное 22 /
България отказа екстрадиция на руснак заради опасения от изтезания
10:06, 10 сеп 22 /
Морето изхвърли тялото на бесарабски българин край Созопол, друг се издирва
11:18, 03 сеп 22 /
Оставиха в ареста и тримата сирийци, задържани за катастрофата в Бургас
16:33, 28 авг 22 /Последни новини

215 участници се включиха в XII издание на ретро парада в Сливен
14:37, 27 апр 25 / Регионални новини
"Училище за отговорни инфлуенсъри": първата по рода си платформа у нас обучава и сертифицира създатели на съдържание
17:03, 24 апр 25 / А1
Атлас – Кашмир
08:45, 24 апр 25 / Idealisti
Добави коментар