Охранител нападна телевизионен екип край бившия завод „Георги Димитров” в Бургас
20:42, 27 мар 16
25
540
Шрифт:
„Започнахме да снимаме, направихме и интервюта с копаещите там роми и изведнъж просто охранителят ни налетя, с викове: Махайте се, аз съм католик, разваляте ми празника. Започна да блъска камерата. После взе едно паве, но докато се опитваше да ме удари, аз му хванах ръката и той изпусна павето”, разказа журналистът.
Малко след това той се е обадил в полицията, за да подаде сигнал. На място веднага са се отзовали няколко служители, които са задържали охранителя за 24 часа.
„Абсолютно с нищо не сме провокирали никого. Ние просто си снимахме. И друг път сме правили там репортажи”, обясни Филип Филипов.
По неговите думи, въпросният охранител е служител на фирма „Лев секюрити груп“ ООД. На него ще му бъде повдигнато обвинение за унищожение и умишлено повреждане на чужда собственост.
Това не е първото нападение над екип на СКАТ. Припомняме, че преди около десетина дни два екипа на медията бяха нападнати в Северната промишлена зона в Бургас, отново докато правеха репортаж.
Още от „“

Продължава издирването на изчезналите рибари
10:56, 30 ное 22 /
България отказа екстрадиция на руснак заради опасения от изтезания
10:06, 10 сеп 22 /
Морето изхвърли тялото на бесарабски българин край Созопол, друг се издирва
11:18, 03 сеп 22 /
Оставиха в ареста и тримата сирийци, задържани за катастрофата в Бургас
16:33, 28 авг 22 /Последни новини

Емоционална среща в Община Сливен с деца със специални потребности и успехи в плуването
09:24, 30 апр 25 / Регионални новини
А1 ще компенсира всички клиенти на мобилни услуги, независимо дали са изпитвали затруднения
08:13, 30 апр 25 / А1
215 участници се включиха в XII издание на ретро парада в Сливен
14:37, 27 апр 25 / Регионални новини
Добави коментар