С 35 % се увеличават чартърите от Германия до Бургас през лятото
15:58, 11 мар 16
25
358
Шрифт:
"Позитивни са сигналите за предстоящия летен сезон, като много от туроператорите отчитат ръст на записванията", допълни Николина Ангелкова.
Оптимистични са и сигналите от „Томас Кук“, които също отчитат увеличено търсене за България през 2016 г.
"България може да предложи на практика всичко на немския турист - от морска почивка и ски ваканция, до спа, еко или културен туризъм. Трябва да направим това многообразие по-познато и можем да имаме още по-добри резултати", посочи министър Ангелкова. Тя допълни, че през миналата година страната ни е участвала на всички туристически изложения в Германия, а през тази година ще работим, за да направим присъствието си още по-осезаемо.
На събитието присъстваха и Александър Манолев (заместник-министър на туризма на Република България), Ради Найденов (извънреден и пълномощен посланик на Република България във Федерална република Германия) и др.
Още от „“

Продължава издирването на изчезналите рибари
10:56, 30 ное 22 /
България отказа екстрадиция на руснак заради опасения от изтезания
10:06, 10 сеп 22 /
Морето изхвърли тялото на бесарабски българин край Созопол, друг се издирва
11:18, 03 сеп 22 /
Оставиха в ареста и тримата сирийци, задържани за катастрофата в Бургас
16:33, 28 авг 22 /Последни новини

А1 празнува 30 години с атрактивни оферти за смартустройства само за 1 лев/0,51 евро на месец
12:46, 24 сеп 25 / А1
А1 предлага новата серия смартчасовници Huawei Watch GT 6 и Watch GT 6 Pro
01:35, 24 сеп 25 / А1
Заливът след Америка
18:05, 21 сеп 25 / Idealisti
Добави коментар