Малкият Мук очаква бургаските деца в Кукления театър
09:23, 20 фев 16 / Любопитно
25
374
Шрифт:
Малкият Мук е симпатично малко момче, което рано е останало без родители и затова търси онова, което му липсва в живота – обич и красота.
Тайната на летящите чехли и силата на вълшебната тояжка, които открива в гардероба на своята зла господарка му дават нови възможности – да избяга от нея и да опита късмета си по света. И наистина успява - получава служба в царския палат.
Там той се радва на благосклонността на царя и принцеса Амарза, която забавлява със своите песни и танци. Но си навлича гнева, омразата и ревността на царския съветник, защото пречи на великите му амбиции. Несправедливо обвинен от него Малкият Мук е прогонен от царството.
Загубил всичко, той разбира, че нито парите, нито каквито и да било магически сили не могат да направят човека щастлив. Само толерантността и човечността могат да донесат топлота между хората. И в този свят всичко има своето място и понякога дори и най-малките неща са от голямо значение.
Приказка, която ни казва, че единствено онзи, който има златна душа, е истински богат.
Режисьор на постановката е Слави Маленов, сценограф – Васил Рокоманов, музиката е дело на Мален Маленов.
В спектакъла участие ще вземат Александра Грънчарова, Георги Минков, Диян Русев и Ирослав Петков.
Още от „Любопитно“

Продължава издирването на изчезналите рибари
10:56, 30 ное 22 /
България отказа екстрадиция на руснак заради опасения от изтезания
10:06, 10 сеп 22 /
Морето изхвърли тялото на бесарабски българин край Созопол, друг се издирва
11:18, 03 сеп 22 /
Оставиха в ареста и тримата сирийци, задържани за катастрофата в Бургас
16:33, 28 авг 22 /Последни новини

Когато магията се превръща в машина: Толкин, Дисни и индустриализацията в разказването на истории
08:15, 03 май 25 / Idealisti
Относно: Абдел Фатах Сиси
07:20, 02 май 25 / Idealisti
Зелените сами си спряха проекта за зелена енергия от ветропарк Осогово, с несъстоятелни мотиви
09:30, 01 май 25 / Регионални новини
Добави коментар