Обирджията на инкасото в Средец е починал от остра кръвозагуба, куршумът го пронизал в сърцето

12:24, 09 фев 16 25 398 Шрифт:
Topnovini Автор: Topnovini
20-годишният Христо Борецов, който заедно с братовчед си опита да обере инкасо автомобил в Средец, е починал от остра кръвозагуба.

Аутопсията е установила, че проектилът е разкъсал сърцето и белия дроб на момчето, което е издъхнало вследствие на тежка кръвозагуба, съобщи за Topnovini.bg началникът на съдебна медицина в Бургас д-р Галя Милева.

Инцидентът стана вчера сутринта малко преди 09,00 часа, когато двамата маскирани братовчеди са нападнали инкасо автомобил, превозващ пенсии, паркиран пред пощенския клон на ул. „Христо Ботев” № 12 в Средец.

Охраната на инкасо автомобила оказала съпротива, тъй като забелязала, че нападателите са въоръжени с пистолет. Охранителите простреляли Христо, който заедно с роднината си се опитал да избяга, но на около 200 метра паднал на улицата и починал. Бойко успял да се укрие, но броени минути по-късно пристигналите на място полицейски служители го открили и задържали.

В колата е имало около 140 хил. лв. Христо и Бойко Борецови са използвали пистолет, който експертизата тепърва ще установява дали е газов.

Предстои на Бойко Борецов да бъде повдигнато обвинение и да му се поиска постоянна мярка „задържане под стража”. По всяка вероятност това ще стане утре. За извършеното деяние се предвижда наказание от 15 до 20 години лишаване от свобода, доживотен затвор или доживотен без замяна. Момчето е признало вината си при първоначалния разговор с полицията.

Добави коментар

Моля попълнете вашето име.
Top Novini logo Моля изчакайте, вашият коментар се публикува
Send successful Вашият коментар беше успешно публикуван.

Реклама