Затвор за Рижата заради средните пръсти, обидите и ритника срещу фоторепортер
19:42, 28 яну 16
25
2660
Шрифт:
Наказанието е наложено заради екшъна, който подсъдимият сътвори на 21 ноември 2014 г. пред служебния вход на Съдебната палата. Излизайки от колата на съдебната охрана, Рижата показа средни пръсти с двете си ръце и отправи обидни думи „Шибаняри”, „Паляри” към присъстващите журналисти. Секунди след това, въпреки че беше с белезници и държан от двете страни от няколко охранители, Стоянчов успя с левия си крак да нанесе удар по снимащия го в близост Борислав Пенков. Ритникът попадна в обектива на фотоапарата на журналиста, който отскочи и нанесе разкъсно-контузна рана на челото и кръвонасядания в левия очен ъгъл на Пенков.
Присъдата е постановена след сключено споразумение между представителя на Бургаската районна прокуратура и служебния защитник на Рижата. Последният ще трябва да плати и разноските по делото в размер на 526 лв.
„Признавам се за виновен. Съжалявам за извършеното. Доброволно ще подпиша споразумението. Разбирам последиците от него и съм съгласен с тях. Съгласен съм с наложеното ми наказание“, е декларирал Симеон Стоянчов пред съда.
Това е поредна присъда за Малката Рижа, който в момента излежава наказание в бургаския затвор. Неговият брат Калоян Стоянчов – Голямата Рижа беше застрелян при пътна разправия на 20 септември 2009 г. от бившата барета Петко Лисичков. Говори се, че оттогава Симеон е изпаднал в депресия и е започнал да злоупотребява с наркотици. Агресивното му поведение в съда на 21 ноември 2014 г. се обяснява именно с употреба на психоактивни вещества, които са го направили емоционално нестабилен.
Още от „“

Продължава издирването на изчезналите рибари
10:56, 30 ное 22 /
България отказа екстрадиция на руснак заради опасения от изтезания
10:06, 10 сеп 22 /
Морето изхвърли тялото на бесарабски българин край Созопол, друг се издирва
11:18, 03 сеп 22 /
Оставиха в ареста и тримата сирийци, задържани за катастрофата в Бургас
16:33, 28 авг 22 /Последни новини

България е сред четирите най-добри в света по волейбол – А1 и MAX Sport споделят емоцията с цяла България
17:42, 26 сеп 25 / А1
А1 празнува 30 години с атрактивни оферти за смартустройства само за 1 лев/0,51 евро на месец
12:46, 24 сеп 25 / А1
Нов опит за затвърждаване на статуквото при рекламата в София, чрез съмнителен доклад на шестима общински съветници
10:26, 24 сеп 25 / Idealisti
Добави коментар