Румяна Бъчварова за нападението над поморийския журналист: Ще реагираме много бързо
13:55, 15 яну 16
25
421
Шрифт:
"Не съм нападала медиите. Нямам проблем с медиите и винаги съм била медиен човек с изкючително уважение към тях. Готова съм да си сътрудничим, разчитам на обективните ви разследвания, а не на клеветнически кампании", допълни още Бъчварова в отговор на въпроса дали нападението над Тончев има връзка с изказването й, че коментарите на медиите относно работата на МВР заплашват националната сигурност на България.
Междувременно Районна прокуратура Поморие вече подхвана случая с колегата Стоян Тончев, собственик на сайта www.zadkulisite.com. Разследването е за причинена средна телесна повреда.
Журналистът беше нападнат около 23.00 часа вчера на път за дома си, в близост до сградата на Община Бургас. 31-годишният Стоян е бил повален на земята от две непознати за него лица, едното от които е било с маска. Докато го удряли, го питали „Докога ще пишеш”.
В момента Тончев е настанен за лечение в МБАЛ Бургас, а прокуратурата е разпоредила на органите на МВР незабавно издирване и задържане на извършителите.
Стоян Тончев се яви като кандидат за кмет и за общински съветник от Партията на зелените на изборите през октомври. Той е известен и като един от най-отявлените противници на сегашното управление на морската община.
Още от „“

Продължава издирването на изчезналите рибари
10:56, 30 ное 22 /
България отказа екстрадиция на руснак заради опасения от изтезания
10:06, 10 сеп 22 /
Морето изхвърли тялото на бесарабски българин край Созопол, друг се издирва
11:18, 03 сеп 22 /
Оставиха в ареста и тримата сирийци, задържани за катастрофата в Бургас
16:33, 28 авг 22 /Последни новини

Технологии за активен живот – смартчасовници Huawei и Samsung с до 30% отстъпка в А1
14:28, 12 май 25 / А1
Открийте нови възможности: Бонуси без депозит в Esports Insider
13:37, 10 май 25 / Свят
Започнаха Майските дни на културата "Сливенски огньове" 2025
16:07, 08 май 25 / Регионални новини
Добави коментар