Децата на Поморие с апел към водачите: Шофирайте безопасно
17:26, 19 ное 15
25
621
Шрифт:
В двора на ОУ „Христо Ботев” гр. Поморие бе организирано състезание с велосипеди за учениците от седми клас, а второкласниците правиха тематични рисунки на асфалт. Бяха проведени и родителски срещи в присъствието на лектори от РУП – Поморие, както и разяснителни беседи с представители на „Сдружение SOS-ПТП“ – Бургас.
С помощта на опитните служители от отдел „Пътна полиция”, четвъртокласниците от СОУ „Иван Вазов” стопираха автомобили на пешеходната пътека пред училище. Те предоставиха на всеки шофьор брошури с ценна информация за движението по пътищата и с пожелания за безопасно пътуване.
Инициативата предизвика вълнение и радост сред всички ученици. Тя бе посрещната изключително радушно и от водачите на пътя, които спираха и внимателно изслушваха указанията на малчуганите.
„Чувствай се отговорен за другите” и „Грижи се за по-уязвимите на пътя” са само част от разпространените мъдри послания.
Всички мероприятия се проведоха със съдействието на Община Поморие, Районно управление Полиция - Поморие и Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните.
Още от „“

Продължава издирването на изчезналите рибари
10:56, 30 ное 22 /
България отказа екстрадиция на руснак заради опасения от изтезания
10:06, 10 сеп 22 /
Морето изхвърли тялото на бесарабски българин край Созопол, друг се издирва
11:18, 03 сеп 22 /
Оставиха в ареста и тримата сирийци, задържани за катастрофата в Бургас
16:33, 28 авг 22 /Последни новини

Финалът на Световното по волейбол – А1 и MAX Sport подаряват емоцията на всички българи
18:25, 27 сеп 25 / А1
България е сред четирите най-добри в света по волейбол – А1 и MAX Sport споделят емоцията с цяла България
17:42, 26 сеп 25 / А1
А1 празнува 30 години с атрактивни оферти за смартустройства само за 1 лев/0,51 евро на месец
12:46, 24 сеп 25 / А1
Добави коментар