Над 31% от бургаските ученици ползват автобус до училище
12:40, 17 сеп 15 / Култура
25
578
Шрифт:
Над 50 младежи показаха и своите умения в най-актуалното улично изкуство - графитите. Те изобразиха знаци за безопасност на движението, слънцето и символите на градския транспорт в Бургас - новите автобуси и тролейбуси.
В събитията, организирани в рамките на Седмицата на градската мобилност, малчуганите се включиха в състезания с магнитен дартс и други занимателни игри. В рисунките на асфалт с тебешири над 120 ученика пресъздаваха своята мечта за Бургас - един зелен и привлекателен град, в който има само усмивки.
Най-голяма радост за малчуганите бе възможността да застанат зад волана на ретро автобуса в училищата: ОУ "Найден Геров" и ОУ "Антон Страшимиров". Той се превърна в мобилна учебна стая за урок по безопасност на движенето.
Над 1000 ученика попълваха листовки - судоко и открий думата, изработени по проекта.
Проект "Интегриран градски транспорт" е финансиран по Оперативна програма "Регионално развитие" 2007 - 2013 г., която се проведе в рамките на проект "Интегриран градски транспорт на Бургас".
Още от „Култура“

Продължава издирването на изчезналите рибари
10:56, 30 ное 22 /
България отказа екстрадиция на руснак заради опасения от изтезания
10:06, 10 сеп 22 /
Морето изхвърли тялото на бесарабски българин край Созопол, друг се издирва
11:18, 03 сеп 22 /
Оставиха в ареста и тримата сирийци, задържани за катастрофата в Бургас
16:33, 28 авг 22 /Последни новини

Финалът на Световното по волейбол – А1 и MAX Sport подаряват емоцията на всички българи
18:25, 27 сеп 25 / А1
България е сред четирите най-добри в света по волейбол – А1 и MAX Sport споделят емоцията с цяла България
17:42, 26 сеп 25 / А1
Атлас – Естония
18:10, 24 сеп 25 / Idealisti
Добави коментар