Реорганизират движението по пътя Созопол - Приморско
18:39, 21 юли 15
25
440
Шрифт:
Временната организация на движението се налага за летен сезон 2015 за път „927 BGS 1220 /ІІ-99, Созопол - Приморско/ - в.с. Дюни - /ІІ – 99/ и ще бъде въведена временна забрана за обществено ползване в участъка между Дюни и Свети Тома поради възникване на опасност за сигурността на движение по пътното платно, съгласно чл. 9, ал. 3 от Закона за пътищата. Правата отсечка е с висока спектрална видимост, което предразполага водачите да се движат с по-висока скорост. Споменатият по-горе пътен участък преминава през красив ландшафт, от едната му страна е морето с пясъчните дюни, а от другата страна е природната забележителност „Блато Алепу“. Те са защитени природни територии.
В обхвата на пътното платно съществува порочната практика на безразборно паркиране на моторни превозни средства, които са собственост на плажуващите.
Друг проблем на пясъчната ивица е нерегламентираното къмпиране върху защитените пясъчните дюни.
Това налага да се затвори пътният участък с неподвижни преградни съоръжения и да се поставят информационни табели, разясняващи алтернативни маршрути за движение.
От страната на курорта Св. Тома и вилно селище Дюни ще се обозначат зони за безплатно паркиране на МПС за желаещите да плажуват.
Още от „“

Продължава издирването на изчезналите рибари
10:56, 30 ное 22 /
България отказа екстрадиция на руснак заради опасения от изтезания
10:06, 10 сеп 22 /
Морето изхвърли тялото на бесарабски българин край Созопол, друг се издирва
11:18, 03 сеп 22 /
Оставиха в ареста и тримата сирийци, задържани за катастрофата в Бургас
16:33, 28 авг 22 /Последни новини

Вземете Huawei Watch 5 с до 300 лв. отстъпка от А1 и Extra SIM без такса за първите 6 месеца
15:22, 04 юли 25 / А1
Връщане в училище: как търговците се подготвят за един от най-силните сезони в годината
17:20, 03 юли 25 / Свят
Лятна селекция 5G смартфони с 0% лихва на лизинг от А1
13:14, 03 юли 25 / А1
Добави коментар