Румънският културен институт с инициатива в "Двореца"-Балчик
14:24, 07 юли 16 / Култура
25
583
Шрифт:
Форумът се посвещава на 150-та годишнина от основаването на румънската кралска династия и обявяване на княз Карол Хохенцолерн-Зигмаринген през 1866 г. за владетел на Обединените княжества, съобщиха от културния институт.
В "Каменна зала" ще бъде представен спектакъл от музика и народни танци от Детска фолклорна група към сдружението на румънците в България "AVE", както и прожекция на документалния филм King’s War (Войната на Краля), посветен на племенника на кралица Мария и крал на Румъния - Михай I.
Очаква се на събитието да присъства и Нейно Височество Мария Румънска, която е правнучка на кралица Мария. Представител на фондация „Флореску”- Джон М. Флореску - ще разкрие различните етапи от подготовката на документалния филм и ще отговаря на въпроси, зададени от публиката.
Самият документален филм е с режисьор и продуцент Тревър Потс, а изпълнителен продуцент е Джон Флореску. Сюжетът на филма е базиран на обширно интервю на Джон Флореску с Негово Величество Михай I Крал на Румъния, взето на английски език.
Достъпът в залата ще се осъществява посредством закупен за територията на Архитектурно-парков комплекс "Двореца", входен билет. Броят на седящите места в залата ще лимитира и присъстващите на събитието лица.
Още от „Култура“

Американец скочи от блок в Добрич и уби пешеходец
10:43, 13 юли 22 /
Жена е била жестоко убита в Тервел, издирват бившия й съпруг
15:23, 28 дек 21 /
Обновена

Капитанът на „Вера Су“ и помощникът му остават за постоянно в ареста
19:05, 08 окт 21 /
Обновена

Товарен кораб заседна край Камен бряг
15:39, 20 сеп 21 /Последни новини

Открий звука на лятото с до 30% отстъпка на безжични слушалки Huawei от А1
14:57, 09 юли 25 / А1
Как да изберем надеждна оптика в София, за очен преглед и консултация?
20:25, 08 юли 25 / Свят
A1 с два сертификата QUDAL за най-високо качество на цифрова телевизия и мобилни услуги
15:12, 08 юли 25 / А1
Добави коментар