Мира Енева получи наградата „Наследници на Райко Цончев“
13:12, 26 май 16
25
590
Шрифт:
Наградата е инициирана от правнука на добруджанския благодетел, Боян Цончев, който понастоящем ръководи собствен бизнес във Великобритания. Тя се дава вече трета поредна година, откакто гимназията установи връзка с наследника на своя патрон.
Наградата се състои от плакет за отличие и парична стипендия от 1000 лв.
„Тъй като една от най-изявените добродетели на Райко Цончев е благотворителността, принципите, които ни водеха при избора на носител на наградата бяха освен отличие в училище, той да е и участник в благотворителни проекти и мероприятия на гимназията“, споделят от учебното заведение. А извън училищните живот и дейност, Мира е изявен спортист в младежкия волейболен отбор на Добруджа. И както се случва при повечето спортисти, отборният спорт допълнително е изградил у младото момиче характер на отговорност и съпричастност към другите.
Наградите „Наследници на Райко Цончев“ се удостояват и със специален кът в гимназията, където ученици, учители, родители и гости могат да подхранват своята надежда и вяра, че добродетелта на Райко Цончев винаги ще има своите наследници.
Още от „“

Американец скочи от блок в Добрич и уби пешеходец
10:43, 13 юли 22 /
Жена е била жестоко убита в Тервел, издирват бившия й съпруг
15:23, 28 дек 21 /
Обновена

Капитанът на „Вера Су“ и помощникът му остават за постоянно в ареста
19:05, 08 окт 21 /
Обновена

Товарен кораб заседна край Камен бряг
15:39, 20 сеп 21 /Последни новини

Многофункционална ли е кошарата за игра - ползи отвъд времето за игра
18:19, 17 юли 25 / Свят
Най-бързата мобилна мрежа в Европа е на А1 България според Ookla®
14:58, 17 юли 25 / А1
Седмицата на „Джурасик“ поставя началото на лятото с тематични филми на половин цена във видеотеката на А1 ТВ
14:52, 17 юли 25 / А1
Добави коментар