Предупреждават за рязко повишаване на пожарната опасност в област Добрич
12:27, 10 юли 15
25
375
Шрифт:
За периода от 6 до 9 юли противопожарната техника е излизала за гасене на пожари 10 пъти. Още в началото на жътвената кампания възникна и първият пожар с унищожени 200 дка с пшеница в землището на с. Дуранкулак. Само за последното денонощие са регистрирани 7 пожара без материални загуби.
Метереологичните прогнози за следващите дни са за задържане на високи температури, което води и до нарастване на пожарната опасност, посочват от дирекцията.
Апелът на пожарникарите към гражданите и гостите на областта е да бъдат изключително внимателни и бдителни, особено когато преминават покрай и в близост до житни масиви и суха тревна растителност. Препоръчват да не се използва открит огън, а пушачите да се съобразяват къде пушат и къде изхвърлят угарките от цигари и клечки кибрит.
Земеделските производители трябва да обезопасят посевите, за да не рискуват загуба на реколтата си, посочват от ОД на МВР.
Още от „“

Американец скочи от блок в Добрич и уби пешеходец
10:43, 13 юли 22 /
Жена е била жестоко убита в Тервел, издирват бившия й съпруг
15:23, 28 дек 21 /
Обновена

Капитанът на „Вера Су“ и помощникът му остават за постоянно в ареста
19:05, 08 окт 21 /
Обновена

Товарен кораб заседна край Камен бряг
15:39, 20 сеп 21 /Последни новини

A1 празнува 30 години с нови тарифни планове за повече свобода и забавление
18:59, 04 сеп 25 / А1
Община Сливен организира кампания по преброяване на безстопанствените кучета
17:51, 03 сеп 25 / Регионални новини
А1: 30 години променяме света заедно
17:40, 03 сеп 25 / А1
Добави коментар