С поход с кану от над 2500 километра по Дунава, двама млади германци отбелязват края на стажуването си – единият за дърводелец, а другият за социален работник. Смятат като завършат пътешествието си и се върнат в родното си място да се отдадат на професията си.
Мимир и Давид, на 20 и на 21 години, тръгнали с кану от малко градче в южна Германия на 21 август. След три месеца, оставявйки около 2100 километра зад гърба си и нощувайки главно на палатка, двамата авантюристи стигат до Русе. Тук си позволяват малко повече удобства, като отсядат в хотел, предаде БГНЕС.
„Ние сме от Южна Германия, живеем много близо до мястото откъдето тръгва Дунава. С кану се придвижваме по реката, като започнахме на 21 август. Идеята ни хрумна, след като завършихме обучението си през лятото и решихме че имаме много време да се откъснем от родното място и да се впуснем в това приключение“, споделят те.
Мимир е завършил училище за дърводелци, а Давид е социален работник, който се грижи за хора с увреждания. Като тръгнали направили план да изминават средно по 40 километра на ден с кануто, за да успеят да стигнат крайната си цел – делтата на Дунав.
„Не сме сигурни дали ще ни пуснат с кануто да влезем в делтата, но ако не може, ще вземем автобус до румънския град Констанца“.
Разказват, че по време на похода по реката са имали немалко трудности заради лошо време, което не им е позволявало да изминат поставените от тях като цел 40 км на ден.
„Ако си постоянно навън в студа, свикваш с него, а и ние имаме дебели дрехи, които задържат топлината, така че студът не е проблем. Естествено дъждът и вятърът са най-голямата пречка за да успеем да изминаваме по 40 километра всеки ден, затова понякога спазваме плана, понякога не“.
Давид си призна, че малко го е било страх, тъй като не бил сигурен дали ще се справи с гребането на едно толкова дълго пътешествие по Дунава. „Беше ме страх, защото последният път като се опитах да карам кану, беше отдавна и не знаех какво мога да очаквам“.
От Констанца, където приключва пътешествието им по Дунава, смятат да вземат автобус до Букурещ и оттам да се приберат в Германия със самолет. А какво ще правят с кануто? „Нямаме план за кануто, ще се опитаме да го транспортираме до Германия на кораб по Дунава или на влака, не знаем все още, ще видим“.
Добави коментар