Вече сме ви разказвали за „Национален училищен фестивал – Намереното поколение“, който ще се осъществи межди 24 и 26 януари 2020 г. в Националния дворец на културата. Организаторите и наши партньори от „Апетит за образование чрез практика“ повдигат завесата на това изключително събитие, което в никакъв случай не трябва да пропускате, ако поне малко науката е в кръвта ви. А дори да не е – със сигурност гостите и лекторите на фестивала буквално ще ви „запалят“ за нови знания и открития, имайки предвид, че сред тя е име като Теодисий Теодосиев.
Фестивалът „Намереното поколение“ ще отвори врати за училища, учители и ученици в България
Ето как ще се проведе фестивалът:
Практически модул
Училища и образователни центрове, ръководители или представителите на съответната институция, които демонстрират на практика какви методи прилагат, с които запалват интереса на младите към природните науки. Тук участието на самите ученици ще е водещо и силно препоръчително, за да успеем да утвърдим модела на учене чрез преживяване, каквато е и традицията в “Апетит за образование чрез практика”. В този модул ще изберем най–добрите подходи, методи на преподаване и демонстрации, като на най–изявените ученици, със съдействието на СТеаm, ще предоставим платен летен стаж, за да могат подрастващите да влязат в реална работна среда и да изградят ключови за тяхното развитие умения, полезни познанства и още по–голям стимул за развитие.
Дискусионен модул
Вторият присъстващ модул, дискусионният, е насочен към учителите, обучителите, изследователите, под формата на лекционна част, чиято основна це е повишаване квалификацията на учителите и интегрирането на доказани, работещи методи в преподаването, които да повишат уменията, компетенциите на участниците, да стимулират повече успехи на наши ученици, както и да предразположат създаването на благоприятна среда, в която младите таланти да бъдат забелязани, вдъхновени от науката и мотивирани към развитие в професионален и личен план. По този начин фестивалът предизвиква не самонаучно- практическата насоченост на участниците, но и дава възможност за отворени лекции, дискусии, обмен на опит, полезни практики и контакти.
Добави коментар