"Манчестър Юнайтед" победи "Тотнъм" на "Уембли"

20:20, 13 яну 19 / Спорт 25 1122 Шрифт:

„Манчестър Юнайтед“ победи с минималното 1:0 „Тотнъм“ при гостуване на „Уембли“. Оле Гунар Солскяер отново заложи на младия талант Маркъс Рашфорд  за върха на атаката, а за „Шпорите“ застанаха Хари Кейн и Сон Хюн-Мин.

Голът отбеляза именно Рашфорд в 44-ата минута след брилянтна асистенция на Пол Погба. През първото полувреме „Тотнъм“ владееха повече топката, но така и не успяха да стигнат до точен удар във вратата на съперника си.
След почивката „Тотнъм“ започна да атакува повече и по-сигурно и успя да стигне до не малко сериозно положение. Давид де Хеа се отличи с най-малко седем брилянти спасявани, за да запази мрежата си суха.

След победата си „Юнайтед“ се изравни по точки с „Арсенал“ (41) и заема шестата позиция. „Тотнъм“ остават трети с 48 точки.