50-метрова картина разказва личните истории на варненци
13:01, 10 авг 15 / Любопитно
25
347
Шрифт:
Тази вечер от 18 часа е стартът на петдневната офанзива по рисуването на колективната картина. В пространството до „Дупката” на бул ”Княз Борис Първи” всеки, който желае, може да се включи в изработването й, като в Деня на Варна – 15 август, тя ще бъде поставена върху перголата и ще разказва шарените лични истории на хората до самия край на лятото.
Архитектите Борислав Игнатов от Варна и Иво Петков от София отправят покана към всички без ограничения, а материалите за рисуване са осигурени от организаторите.
„Градски истории” е платформа за творческо сътрудничество между организации и артисти от Варна, Велико Търново и София. Пет градски зони ще бъдат "обживени" артистично и ще отправят посланието си до жители и гости на Варна „Градски истории” отваря пространства за преосмисляне на колективната градска памет, като създава автентично преживяване за публиката чрез свързване с реални лица, реални гласове, лични истории за градът, такъв какъвто е. Пет артистични двойки - пет артистични жанра - пет места за разпознаване на градския живот.
Още от „Любопитно“
Последни новини

Посрещнете лятото с нов смартчасовник на Apple с до 200 лв. отстъпка от А1
13:06, 06 юни 25 / А1
"Грешници" – тайнственият свят оживява във Видеотеката на A1 Xplore TV
14:53, 05 юни 25 / А1
Специална селекция смартфони с до 80% отстъпка от А1 през юни
12:39, 04 юни 25 / А1
Добави коментар