Христо Иванов представи на пловдивски студенти визията на екипа си за съдебни реформи
14:29, 24 юни 15 / Любопитно
25
476
Шрифт:
Министър Иванов, зам.-министър Петко Петков и съветникът Христо Христев гостуваха на юридическия факултет на Пловдивския университет. Визитата им беше свързана с организираната от факултета открита дискусия на тема "Реформи в съдебната система и в юридическото образование", която се проведе в учебното заведение.
В приветствието си към гостите ректорът на ПУ проф. д-р Запрян Козлуджов представи накратко историята на юридическото образование във висшето училище и определи юридическия факултет като един от структуроопределящите за университета.
Министър Иванов заяви, че иска промените, които ще се предприемат, да бъдат широко обсъдени на всички нива и на възможно най-широка база. В тази връзка е и подготвената анкета, адресирана към представители на всички области на юридическата гилдия.
На продължилата повече от два часа дискусия присъстваха представители на различни институции – преподаватели, докторанти, студенти, действащи юристи – съдии, прокурори, адвокати. Модератор беше проф. д-р Емилия Друмева, а основният акцент бе поставен върху проблемите и тенденциите в юридическото образование.
Още от „Любопитно“
Последни новини

Поредицата "Прислужницата" на Фрида Макфадън: Защо целият свят е обсебен от тези психотрилъри?
19:40, 15 авг 25 / Свят
На 12 август Сливен ще отбележи Международния ден на младежта
09:14, 11 авг 25 / Регионални новини
Логиката на "Kонтролния прът"
17:45, 10 авг 25 / Idealisti
Добави коментар