Пореден шок: Япония би Германия

17:18, 23 ное 22 / Спорт 25 1555 Шрифт:
Василена Йорданова

Германия стартира трето поредно голямо първенство със загуба. Тимът на Ханзи Флик бе шокиран от Япония.

„Самураите“ осъществиха обрат и спечелиха с 2:1 след голове на резервите Рицу Доан и Такума Асано. Илкай Гюндоган откри резултата в 33-ата минута от дузпа. Германците удариха на два пъти гредите преди Доан да изравни в 75-аат минута, а осем минути по-късно Асано се разписа, предаде Sportal.bg.

Тази загуба поставя Бундестима в много деликатна ситуация относно класирането му за осминафиналите. Германия се изправя срещу Испания във втория си мач.

Германците споделят съдбата на друг от фаворитите – Аржентина, която преди два дни бо победена с 2:1 от Саудитска Арабия.

Първа сензация в Катар: Саудитска Арабия разплака Аржентина

Преди срещата националният отбор на Германия позира с ръка на устата в знак на протест срещу липсата на свобода на словото в Катар. На трибуните вътрешният министър на Германия Нанси Фаезер беше с лента “OneLove”, след

В първия мач за деня в сряда в среща от първия кръг в група F Мароко и Хърватия не успяха да си отбележат гол – 0:0. Довечера от 21 ч. е вторият мач в групата между Белгия и Канада.