Димитров напусна Мелбърн след драматична загуба в четири сета

10:51, 20 яну 22 / Спорт 25 1721 Шрифт:
Ирина Иванова Редактор: Ирина Иванова

Григор Димитров напусна Australian Open след загуба във втория кръг от французина Беноа Пер. Българинът претърпя поражение с 4:6, 4:6, 7:6 (4), 6:7 (2), а срещата продължи 3 часа и 22 минути.

Двамата се срещнаха за четвърти път и за пръв от 2015 г. Пер записа трета победа срещу българския тенисист. Димитров завърши със седем аса, но и шест двойни грешки. Българският тенисист направи 48 непредизвикани грешки, а уинърите му бяха по-малко - 47. От своя страна Пер, който е 56-и в световната ранглиста, реализира 14 аса.

В третия кръг французинът ще срещне 4-ия в света Стефанос Циципас, който победи също в четири сета Себастиан Баес от Аржентина.

Григор Димитров стартира с успех в Мелбърн

Още от началото на двубоя Димитров срещаше трудности в сервис геймовете си, които минаваха през повече разигравания и бяха по-дълги. Пер реализира пробив в третия гейм, което му донесе ключово предимство, а по-късно и първия сет.

Втората част стартира с пробив на сметката на французина, който Димитров успя да върне в маратонския четвърти гейм, когато се възползва от третата си възможност. Българинът обаче загуби следващото си подаване, а до края на сета не допусна никакви слабости и поведе с 2:0.

В третата част сервисът на Пер заработи, а Димитров все пак успя да намали броя на грешките. Французинът реализира впечатляващите девет аса, но направи и четири двойни грешки. Димитров не даде нито точка за пробив, но пропусна две такива, които бяха и сетбол. Все пак сетът се реши в тайбрек, в който българинът показа по-здрави нерви в края и взе с последните три точки за 7:4.

Пер набързо поведе с 3:0 в четвъртия сет, но Димитров успя да се мобилизира, върна пробива, с който изоставаше, и изравни. Резултатът започна да се движи гейм за гейм, а след деветия Пер се обърна и към лекар заради неразположение, но дори не напусна корта, пише „Дневник“.

След депортацията: Джокович се завърна в Сърбия

Фрацнузинът имаше своите затруднения при движението на корта, но въпреки това сетът влезе в тайбрек, при който Пер показа по-здрави нерви. Той поведе след 2:2 и не даде никакви шансове на Димитров.