Теменужка Петкова от ГЕРБ остава депутат от Търговище, а Мустафа Карадайъ от ДПС избра да влезе в Народното събрание от Кърджали. Това стана ясно, след като Централната избирателна комисия оповести списъка на избраните народни представители в 44-тия Парламент.
12 бяха народните представители, които са избрани от два района и трябваше да посочат, къде ще използват мандата си. Двама от тях са свързани с Търговище.
Бившият енергиен министър и водач на листата на ГЕРБ Теменужда Петкова се отказа да влезе от столичния 25 район и ще бъде депутат от Търговище. Лидерът на ДПС, който стоеше начело на листата в Търговище, е избрал да влезе в парламента като депутат от Кърджали, което автоматично освобождава място за кмета на община Антоново Танер Али, който беше на третата позиция в листата на Движението. Другият народен представител на ДПС ще бъде Имрен Мехмедова.
За БСП за България депутат ще бъде проф. Светла Бъчварова.
Теменужка Петкова избра да е депутат на ГЕРБ от Търговище
09:34, 03 апр 17
25
815
Шрифт:
Още от „“
Последни новини

А1 отбелязва своята 30-годишнина със специални филмови предложения
16:54, 17 сеп 25 / А1
А1 с нова възможност за дарение през Моят А1
15:57, 16 сеп 25 / А1
А1 и НАПГ зарадваха близо 300 деца от приемни семейства с нови раници и учебни помагала за старта на учебната година
17:50, 15 сеп 25 / А1
Добави коментар