Сигнал за пожар в турски ТИР на румънска територия е получен в РСПБЗН-Силистра тази сутрин в 06:30 часа, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Силистра.
Влекачът изчаквал реда си за ферибота на паркинг малко след Граничния контролно-пропускателен пункт, когато се възпламенили превозваните в ремаркето му около 20 тона дървени въглища.
След разрешение от Националния оперативен център и съгласно споразумение за извършване на пожарогасителни действия между България и Румъния, четирима огнеборци с противопожарен автомобил на РСПБЗН-Силистра са успели да овладеят и загасят пожара. След намесата им са спасени камионът и 12 тона от въглищата.
Турски тир с 20 тона дървени въглища пламна край Силистра
11:39, 02 сеп 20
25
2715
Шрифт:
Още от „“

Зам.-председателят на Републиканци за България Тамер Хасан е кандидатът за кмет на Дулово на коалиция „Заедно за силна община“
08:25, 17 сеп 23 /
Концерт „Джайма – цигуларката, която пее“
16:10, 21 авг 23 /
Покана за участие в Обществено обсъждане на Окончателния проект на Бюджета на Община Силистра за 2023г.
10:55, 11 авг 23 /
Добави коментар