Губернаторът на Разград присъства на честването на 139-та годишнина от Шипченската епопея
18:31, 27 авг 16
25
517
Шрифт:
Кившанов поднесе венец на Паметника на свободата на връх Шипка и се преклони пред паметта на героите от Шипченската епопея.
Празничната програма започна с панихида в Соколския манастир в памет на загиналите в Шипченските боеве. Четири туристически лъча тръгнаха на поход към върха от Соколския манастир, от местността „Узана”, от Храм - паметник „Рождество Христово” в град Шипка и от местността „Бивака” на връх Шипка.
В рамките на честванията организаторите бяха предвидили и други интересни мероприятия. Сред тях бяха традиционното състезание за изкачване на стълбите до Паметника на свободата, състезание по ориентиране в района, прожекции на тематични филми в мултимедийната зала на Национален парк-музей „Шипка-Бузлуджа“, открит урок с проф. Петко Петков от Великотърновския университет, възстановка на боевете на Шипка отпреди 139 години и други съпътстващи събития.
Последни новини

А1 приема предварителни поръчки за най-новите продукти на Apple
20:34, 12 сеп 25 / А1
Емил Кошлуков към СЕМ: "Спрете фарса!"
10:05, 12 сеп 25 / Idealisti
Умен старт на новия семестър – водещи смартфони с 0% лихва на лизинг от А1
19:02, 11 сеп 25 / А1
Добави коментар