Награждават най-активните училища в Пловдив
06:54, 14 дек 16
25
462
Шрифт:
Награждаването на най-активните училища в Пловдив ще се състои традиционно в община Пловдив днес 11:30. На церемонията ще присъства представители на всички участвали училища, а сдружение „БГ Бъди активен“ ще представи добрите практики от последната година. Наградите ще бъдат връчени Георги Титюков – зам.-кмет „Спорт, младежки дейности и социална политика“.
В Деня на спорта взеха участие над 5000 ученици и 870 учители/родители от общо 26 учебни заведения, с което Пловдив взема първенството по участие в страната.
Тази година събитията се отличават с голямо разнообразие, включване на традиционни и иновативни физически активности, широко отразяване в социалните медии и привличане на родителската общност в подкрепа на спорта и физическата активност на подрастващите. С това постижение, България пък се нарежда на второ място в цяла Европа, като единствено инициаторите на инициативата – Унгария, с 10 годишна традиция в събитието има по-голям брой участващи училища и ученици.
Още от „“

Ученици разкриват тайните на египетските пирамиди
14:57, 07 фев 25 /
Електрохолд отвори първия си клиентски център в Пловдив
14:55, 20 апр 24 /
Незабравимо и бляскaво парти беляза една година glo™ в България
14:58, 13 ное 23 /
Интегрираният проект за водите на град Пловдив продължава своята реализация
09:05, 30 мар 23 /Последни новини

А1 отбелязва своята 30-годишнина със специални филмови предложения
16:54, 17 сеп 25 / А1
А1 с нова възможност за дарение през Моят А1
15:57, 16 сеп 25 / А1
А1 и НАПГ зарадваха близо 300 деца от приемни семейства с нови раници и учебни помагала за старта на учебната година
17:50, 15 сеп 25 / А1
Добави коментар