Научните изследвания и развитието на икономиката дискутират на бизнес форум в Пловдив
07:19, 22 юли 16
25
531
Шрифт:
Събитието започва в 10 часа в Голямата конферентна зала на Дома на културата "Борис Христов". Организатори са Община Пловдив, Българската академия на науките и Регионалният академичен център - Пловдив.
Форумът ще бъде открит от акад. Стефан Воденичаров - председател на БАН, и Стефан Стоянов - заместник-кмет "Oбразование, бизнес развитие, европейски политики и международно сътрудничество" на община Пловдив. Гост на събитието ще бъде заместник-министърът на образованието проф. дтн Иван Димов.
Сред дискутираните теми ще са "Икономическа зона Тракия - добри възможности за инвестиции", "Състояние и развитие на информационните технологии в Пловдивския регион", "Възможности за създаване на Център по компетентност по мехатроника и чисти технологии в Пловдивския регион", "Състояние и развитие на биотехнологиите в Пловдивския регион" и др.
Още от „“

Ученици разкриват тайните на египетските пирамиди
14:57, 07 фев 25 /
Електрохолд отвори първия си клиентски център в Пловдив
14:55, 20 апр 24 /
Незабравимо и бляскaво парти беляза една година glo™ в България
14:58, 13 ное 23 /
Интегрираният проект за водите на град Пловдив продължава своята реализация
09:05, 30 мар 23 /Последни новини

Рулетка онлайн 2025 - Стратегии и топ казина
15:40, 19 сеп 25 / Свят
Община Сливен ви кани: тази вечер започва фестивалът „Стоте войводи“
15:05, 19 сеп 25 / Регионални новини
А1 отбелязва своята 30-годишнина със специални филмови предложения
16:54, 17 сеп 25 / А1
Добави коментар