Млади пловдивски шахматисти извоюваха победа на 40 дъски
16:34, 17 май 16 / Спорт
25
394
Шрифт:
Срещата се игра по правилата на ускореният шах, като състезателите играха две срещи с бели и черни фигури. Шахматният мач завърши с краен резултат 45:35 в полза на детската школа на Града под тепетата. Пловдивчани заслужено се окичиха с победата и вдигнаха шахматната купа.
Освен шахматен двубой малките шахматистчета от Пловдив и Стара Загора, спориха и на спортният терен. Играха се два футболни мача и много спортни щафетни игри.
Двете шахматни школи си организираха един малък многобой съчетал умствено и физическо натоварване по случай 17 май – денят на българският спорт, под наслов "Толерантност и спортсменство в спорта, другарство и взаимопомощ в живота".
Още от „Спорт“

Ученици разкриват тайните на египетските пирамиди
14:57, 07 фев 25 /
Електрохолд отвори първия си клиентски център в Пловдив
14:55, 20 апр 24 /
Незабравимо и бляскaво парти беляза една година glo™ в България
14:58, 13 ное 23 /
Интегрираният проект за водите на град Пловдив продължава своята реализация
09:05, 30 мар 23 /Последни новини

Многофункционална ли е кошарата за игра - ползи отвъд времето за игра
18:19, 17 юли 25 / Свят
Най-бързата мобилна мрежа в Европа е на А1 България според Ookla®
14:58, 17 юли 25 / А1
Седмицата на „Джурасик“ поставя началото на лятото с тематични филми на половин цена във видеотеката на А1 ТВ
14:52, 17 юли 25 / А1
Добави коментар