Стефан Стоянов: Няма да има местене на ученици тази година в пловдивските училищата "Г. Бенковски" и "Д. Хаджидеков"
13:20, 16 май 16
25
526
Шрифт:
"Решението за административно сливане на двете учебни заведения не е взето емоционално, а е подготвяно в рамките на няколко години", поясни Стоянов. Ако бъде прието Инспекторатът по образование и бъдещият директор на училището ще имат задължението да организират учебния процес и да преценят как да използват сградите и дали една от тях да се използва за предучилищна дейност.
"В световен мащаб се налага целодневното обучение, а в момента дори най-малките ученици започват училище в 7.30 часа и са на смени. Със сливането ще се премахне този проблем", подчерта Стоянов.
"Няма да бъдат съкращаван персонал и няма нужда от това, единствено ще се съкрати един директорски пост. Промяната трябва да бъде в сила през учебната 2017-2018 година", поясни зам.-кметът.
Припомняме, че утре родители на ученици от двете училища ще излязат на протест пред сградата на местния парламент в 8 часа, за да изразят недоволството си пред общинските съветници от подготвяната промяна.
Още от „“

Ученици разкриват тайните на египетските пирамиди
14:57, 07 фев 25 /
Електрохолд отвори първия си клиентски център в Пловдив
14:55, 20 апр 24 /
Незабравимо и бляскaво парти беляза една година glo™ в България
14:58, 13 ное 23 /
Интегрираният проект за водите на град Пловдив продължава своята реализация
09:05, 30 мар 23 /Последни новини

Рулетка онлайн 2025 - Стратегии и топ казина
15:40, 19 сеп 25 / Свят
Община Сливен ви кани: тази вечер започва фестивалът „Стоте войводи“
15:05, 19 сеп 25 / Регионални новини
А1 отбелязва своята 30-годишнина със специални филмови предложения
16:54, 17 сеп 25 / А1
Добави коментар