Кметът на Пловдив бесен на фирмата, собственик на тютюневия склад
11:53, 12 апр 16
25
367
Шрифт:
Това силно разгневило градоначалника, каза самият той днес, защото очаквал при цялата обществена реакция собствениците да се държат "като нормални хора с гражданска съвест".
Според Тотев фирмата дължи на Община Пловдив около 17 хиляди лева за данък сгради и заради това има запорирани сметки. Кметът е категоричен, че веднага ще започне процедура за събиране на дължимото. Едновременно с това ще стартира бързо обследване на моментното състояние на останките от сградата, за да може да се прецени как точно да се укрепи. Заместник-кметът Димитър Кацарски трябва да докладва какви са законовите възможности за реакция на Общината и ако няма други възможности, ще трябва наистина да се направи укрепването, като средствата за това ще бъдат начислени за сметка на собственика.
"Нито познавам, нито знам, нито ме интересува кои са собствениците, единствено кореспондираме чрез техния адвокат Георги Илчев", каза още кметът.
Тотев уточни, че за дейностите по укрепването ще бъдат вложени минимални средства. Точната сума ще стане ясна след обследването.
Още от „“

Ученици разкриват тайните на египетските пирамиди
14:57, 07 фев 25 /
Електрохолд отвори първия си клиентски център в Пловдив
14:55, 20 апр 24 /
Незабравимо и бляскaво парти беляза една година glo™ в България
14:58, 13 ное 23 /
Интегрираният проект за водите на град Пловдив продължава своята реализация
09:05, 30 мар 23 /Последни новини

Рулетка онлайн 2025 - Стратегии и топ казина
15:40, 19 сеп 25 / Свят
Община Сливен ви кани: тази вечер започва фестивалът „Стоте войводи“
15:05, 19 сеп 25 / Регионални новини
А1 отбелязва своята 30-годишнина със специални филмови предложения
16:54, 17 сеп 25 / А1
Добави коментар