ВМЗ погаси 12.5 млн. лева стари задължения
16:20, 28 мар 16
25
520
Шрифт:
Съгласно решение на Съвета на директорите, на 28 март т.г. са преведени средства за приоритетно издължаване към кредиторите. Погасена е цялата главница по ревизионни актове на Националната агенция по приходите, трупани през последните почти 15 години.
Погасени са още задължения за местни данъци и такси към Община Сопот. Плащания са направени и по сключени споразумения за издължаване към Електроенергийния системен оператор и Областна дирекция на МВР в Пловдив.
"Тези плащания спират генерирането на големи наказателни лихви. Задълженията на ВМЗ драстично спадат, като продължаваме да работим и спазваме плана за погасяване. Паралелно с това продължава и работата на ръководството по инвестиционната програма - влагаме средства в машини, оборудване и технологично обновяване", каза изпълнителният директор на оръжейното предприятие инж. Иван Гецов.
Още от „“

Ученици разкриват тайните на египетските пирамиди
14:57, 07 фев 25 /
Електрохолд отвори първия си клиентски център в Пловдив
14:55, 20 апр 24 /
Незабравимо и бляскaво парти беляза една година glo™ в България
14:58, 13 ное 23 /
Интегрираният проект за водите на град Пловдив продължава своята реализация
09:05, 30 мар 23 /Последни новини

Грижа за домашния любимец: 10 полезни съвета
17:30, 23 юли 25 / Свят
Община Сливен продължава ежедневни оросявания в квартал "Речица"
11:12, 21 юли 25 / Регионални новини
Клубът, който никога не оставя своите
18:00, 18 юли 25 / Idealisti
Добави коментар