Теменужка Петкова: Хората не бива да се плашат от либерализацията на пазара на ток
16:47, 22 яну 16
25
450
Шрифт:
По думите на министъра процесът на либерализация е преминал през всички страни - членки на Европейския съюз, а България е една от последните държави, които не са либерализирали енергийния си пазар. Според Петкова няма място за притеснение, защото либерализацията означава конкуренция, пазар, който предлага по-добри условия.
Министърът припомни, че фирмите отдавна могат да си избират доставчик на електроенергия. При настоящото законодателство битовите абонати също могат да го правят, но трябва да се случат някои задължителни неща, за да се пристъпи към тази практика.
"На първо място най-важното е битовите потребители да бъдат защитени. И ние ще помислим най-вече за това - за уязвимите групи хора, които нямат възможност да поемат едно евентуално покачване на цената на електроенергията", категорична бе министър Петкова.
Още от „“

Ученици разкриват тайните на египетските пирамиди
14:57, 07 фев 25 /
Електрохолд отвори първия си клиентски център в Пловдив
14:55, 20 апр 24 /
Незабравимо и бляскaво парти беляза една година glo™ в България
14:58, 13 ное 23 /
Интегрираният проект за водите на град Пловдив продължава своята реализация
09:05, 30 мар 23 /Последни новини

А1 празнува 30 години с атрактивни оферти за смартустройства само за 1 лев/0,51 евро на месец
12:46, 24 сеп 25 / А1
А1 предлага новата серия смартчасовници Huawei Watch GT 6 и Watch GT 6 Pro
01:35, 24 сеп 25 / А1
Заливът след Америка
18:05, 21 сеп 25 / Idealisti
Добави коментар