Министър Красен Кралев откри Младежкия център в Пловдив (снимки)
14:15, 19 ное 15
25
461
Шрифт:
"Днес открихме спортна зала в Дупница, басейн в Благоевград и оттам веднага пристигам тук, защото наистина този център е уникален", заяви в краткото си приветствено слово министър Кралев, извинявайки се за това, че закъсня за церемонията. Той припомни, че в обекта са инвестирани над 3 млн. лв., за да може младежите от Пловдив, без оглед на етнос и социален статут, да се чувстват пълноценни граждани, и най-вече да се помогне на младите хора в риск да намерят правилния път и успешна професионална реализация.
Припомняме, че Младежкият център бе изграден с финансиране от Финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство 2009-2014 г. Общата му стойност е малко над 2.9 млн. лв. Модерната сграда разполага със зали за обучение, конферентни зали, библиотека, интернет зала, зона за хранене, 17 стаи с 41 места за настаняване, 6 съблекални за обслужване на спортната зона, с която Община Пловдив надгради проекта.
С три футболни и две баскетболни игрища, тенис корт, писта за бягане, тенис маси, фитнес на открито разполага спортната зона към Младежкия център, в която Община Пловдив вложи близо 1.8 млн. лв. Изградена е и голяма детска площадка за най-малките пловдивчани.
Пловдив е един от четирите града, които бяха одобрени за финансиране на такива обекти. Останалите младежки центрове, изградени с пари по т.нар. Норвежка програма, са в Добрич, Враца и Стара Загора.
Още от „“

Ученици разкриват тайните на египетските пирамиди
14:57, 07 фев 25 /
Електрохолд отвори първия си клиентски център в Пловдив
14:55, 20 апр 24 /
Незабравимо и бляскaво парти беляза една година glo™ в България
14:58, 13 ное 23 /
Интегрираният проект за водите на град Пловдив продължава своята реализация
09:05, 30 мар 23 /Последни новини

Финалът на Световното по волейбол – А1 и MAX Sport подаряват емоцията на всички българи
18:25, 27 сеп 25 / А1
България е сред четирите най-добри в света по волейбол – А1 и MAX Sport споделят емоцията с цяла България
17:42, 26 сеп 25 / А1
А1 празнува 30 години с атрактивни оферти за смартустройства само за 1 лев/0,51 евро на месец
12:46, 24 сеп 25 / А1
Добави коментар