Пловдив празнува Европейския ден на винения туризъм с дегустации и безплатни посещения на изби
07:51, 08 ное 15 / Любопитно
25
547
Шрифт:
През тази година Община Пловдив бе приета за член на "Европейската мрежа на винените градове" - RECEVIN , в която са включени повече от 70 града в Европа. Сред тях са известни центрове на винения туризъм като Монте Карло, Сиена, Бежа и Родос. Европейският ден на винения туризъм се провежда всяка втора неделя на ноември във всеки град партньор, принадлежащ към мрежата.
Празничната програма в Града под тепетата започва в 10 часа с откриване на ретроспективна изложба "Седем години Дефиле на младото вино" на Главната.
От 11 до 17 часа пловдивчани могат да посетят винарски изби в Родопската яка. Осигурен е безплатен трансфер с включена дегустация от паркинга на хотел "Тримонциум". Първият туристически микробус с 16 места тръгва в 11 часа, вторият - в 15 часа.
От 18 часа на Римския стадион започва танцовата програма "Танци, традиции и вино".
"Култура на виното" ще изкушава любителите на гроздовия еликсир от 19 часа до полунощ, когато няколко пловдивски клуба ще представят вина от региона с дегустации на преференциални цени. Това са "Енотека Бендида" и ВИ "Тодоров" (ул. "Дружба" 15), "Винтейдж хаус" и ВИ "Стема Старосел" (ул. "Гладстон" 15), "Бий боп кафе" и "Шато Асена" (ул. "Гладстон" 1), "Артнюз кафе" и ВК "Бендида" (ул. "Отец Паисий" 38), "Вино бар вино култура" и ВИ "Вила Юстина" (ул. "Отец Паисий" 5), "Котка и мишка" и ВИ "Санта Мариа" (ул. "Христо Дюкмеджиев" 14), "Рок бар даунлоуд" и "Верано азур" (ул. "Йоаким Груев" 24), "Петното на Роршах" и ВИ "Драгомир" (ул. "Йоаким Груев" 36).
Културата и традициите на Пловдив още от древността са силно свързани с виното като част от типичните продукти на града. Те стават символ на качеството на живот и посланици на Пловдив, позволявайки лесното му разпознаване на картата на винените туристически точки в RECEVIN.
Още от „Любопитно“

Ученици разкриват тайните на египетските пирамиди
14:57, 07 фев 25 /
Електрохолд отвори първия си клиентски център в Пловдив
14:55, 20 апр 24 /
Незабравимо и бляскaво парти беляза една година glo™ в България
14:58, 13 ное 23 /
Интегрираният проект за водите на град Пловдив продължава своята реализация
09:05, 30 мар 23 /Последни новини

Финалът на Световното по волейбол – А1 и MAX Sport подаряват емоцията на всички българи
18:25, 27 сеп 25 / А1
България е сред четирите най-добри в света по волейбол – А1 и MAX Sport споделят емоцията с цяла България
17:42, 26 сеп 25 / А1
А1 празнува 30 години с атрактивни оферти за смартустройства само за 1 лев/0,51 евро на месец
12:46, 24 сеп 25 / А1
Добави коментар