Тържествено отбелязване на годишнина в авиобазата в Крумово
16:08, 22 окт 15
25
478
Шрифт:
Празникът ще бъде на територията на военното формирование 32040 и ще започне с тържествен строй и приветствия. Ще бъдат прочетени заповеди за награждаване на военнослужещи и цивилни служители за постигнати отлични резултати при изпълнение на служебните задължения. По-късно ще бъдат поднесени венци и цветя на паметника на загиналите летци и авиационни специалисти в базата.
На 27 октомври 1961 год. е издаден указ за връчване на бойното знаме на 44-и вертолетен авиационен полк. Той е и първата вертолетна авиационна част в България. Затова на тази дата военното формирование отбелязва своя празник.
На тържественото честване са поканени гости от Министерството на отбраната, Съвместно командване на силите, Командване на ВВС, Командване на СВ, Командване на ВМС, чуждестранни посланици и аташета, представители на органите на местната и областната администрация и на бизнес средите от областта и региона.
Още от „“

Ученици разкриват тайните на египетските пирамиди
14:57, 07 фев 25 /
Електрохолд отвори първия си клиентски център в Пловдив
14:55, 20 апр 24 /
Незабравимо и бляскaво парти беляза една година glo™ в България
14:58, 13 ное 23 /
Интегрираният проект за водите на град Пловдив продължава своята реализация
09:05, 30 мар 23 /Последни новини

Финалът на Световното по волейбол – А1 и MAX Sport подаряват емоцията на всички българи
18:25, 27 сеп 25 / А1
България е сред четирите най-добри в света по волейбол – А1 и MAX Sport споделят емоцията с цяла България
17:42, 26 сеп 25 / А1
А1 празнува 30 години с атрактивни оферти за смартустройства само за 1 лев/0,51 евро на месец
12:46, 24 сеп 25 / А1
Добави коментар