Пловдивските пожарникари спасяваха с чисто новата си техника (снимки)
14:44, 21 окт 15
25
568
Шрифт:
Техниката е по проект на обща стойност близо 50 млн. евро, 85% от които осигурени по ОП "Регионално развитие".
Тренировките на площад "Централен", наред с десетки любопитни минувачи, изгледаха зам.- министърът по вътрешните работи Красимир Ципов, директорът на Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" комисар Николай Николов и шефът на Областната дирекция на МВР в Пловдив Христо Разсолков.
По три сценария работиха огнеборците. Първият бе спасяване на пострадали при катастрофа. Само минути бяха необходими на пожарникарите да достигнат колата, симулативно обърната по таван, да я разрежат и да освободят ранените водач и пътници.
От началото на годината пловдивските огнеборци са реагирали на повече от 160 сигнала за тежки катастрофи, при които са спасени над 150 човека, разказаха от пожарната.
Вторият сценарий бе гасене на голям пожар. При третия сценарий - евакуация на пострадал при пожар от покрива на висока сграда, огнеборците успяха да демонстрират новата си автомеханична стълба.
Още от „“

Ученици разкриват тайните на египетските пирамиди
14:57, 07 фев 25 /
Електрохолд отвори първия си клиентски център в Пловдив
14:55, 20 апр 24 /
Незабравимо и бляскaво парти беляза една година glo™ в България
14:58, 13 ное 23 /
Интегрираният проект за водите на град Пловдив продължава своята реализация
09:05, 30 мар 23 /Последни новини

Финалът на Световното по волейбол – А1 и MAX Sport подаряват емоцията на всички българи
18:25, 27 сеп 25 / А1
България е сред четирите най-добри в света по волейбол – А1 и MAX Sport споделят емоцията с цяла България
17:42, 26 сеп 25 / А1
А1 празнува 30 години с атрактивни оферти за смартустройства само за 1 лев/0,51 евро на месец
12:46, 24 сеп 25 / А1
Добави коментар