Затварят улици заради изграждането на нов топлопровод в Пловдив
08:54, 10 авг 15 / Любопитно
25
418
Шрифт:
Строително-ремонтните дейности ще обхванат участък от ул. "Велико Търново" до пресечката на ул. "Иван Вазов" с ул. "Екзарх Йосиф". Предвидено е присъединяване към топлопреносната мрежа на административни сгради в района.
Прокопаването за полагане на тръбите е предвидена да стане на етапи, за да се избегне продължително затваряне на множество улици. Първият етап започва на 10 август и ще продължи до 26 август т.г. За това време ще бъде затворен участъкът от ул. "Одрин" от пресечката с ул. "Иван Вазов" до пресечката с ул. "Велико Търново".
Проектът е част от инвестициите на компанията за изграждане на кръгова схема на топлопреносната мрежа в Пловдив, което ще позволи да се подобри управлението на мрежата. Разширението на мрежата в райони, където досега не е имало централно топлоснабдяване, дава възможност на нови клиенти да се възползват от предимствата на услугата, уточниха от "EVN Топлофикация".
Проектът е съгласуван с общинските власти и КАТ и се изпълнява по одобрена работна документация съгласно нормативните изисквания. От топлопреносното дружество предварително се извиняват на пловдивчани за възможни причинени неудобства и уверяват, че ще предприемат необходимите мерки за по-бързото приключване на проекта.
Още от „Любопитно“

Ученици разкриват тайните на египетските пирамиди
14:57, 07 фев 25 /
Електрохолд отвори първия си клиентски център в Пловдив
14:55, 20 апр 24 /
Незабравимо и бляскaво парти беляза една година glo™ в България
14:58, 13 ное 23 /
Интегрираният проект за водите на град Пловдив продължава своята реализация
09:05, 30 мар 23 /Последни новини

На 12 август Сливен ще отбележи Международния ден на младежта
09:14, 11 авг 25 / Регионални новини
Защо изкуственият интелект няма място в киното
18:35, 09 авг 25 / Idealisti
Отвъд сцената: Как имерсивните технологии променят живите концерти
18:00, 08 авг 25 / Idealisti
Добави коментар