Ученици от Плевен научиха повече за въвеждането на единен цифров пазар в ЕС
09:42, 23 юни 15
25
422
Шрифт:
За компютърните специалисти е важно да разпознаят себе си и шансовете си за развитие в единния цифров пазар и растежа на цифровата икономика в Европа.
В дискусията с младите хора екипът на „Европа директно“ – Плевен е представил идеята, че новостите в областта на информацията и мрежите (включително изчисленията в облак, голямото количество данни, социалните медии, мобилният интернет и конвергенцията) създават необходимост от нови умения и огромни възможности за тези, които ги овладеят първи.
Висококвалифицирани технически умения са необходими на специалистите, както за разгръщане на твърдата инфраструктура (от служителите, които залагат кабели до телекомуникационните и мрежовите инженери), така и за меката инфраструктура (използването на ИКТ хардуер, основна ИТ грамотност, базови и напреднали потребителски умения).
Още от „“

По-добре за страната ни е да има правителство в сегашния формат на парламента
19:59, 20 мар 24 /
ЕРМ Запад мобилизира допълнителни екипи за отстраняване на авариите, причинени от лошото време
14:20, 26 ное 23 /
Поглед назад: Битката за Плевен - битка за цяла България
10:30, 10 дек 22 /
Възможни са смущения в електрозахранването на Плевен на 3 октомври
12:00, 01 окт 22 /Последни новини

Рулетка онлайн 2025 - Стратегии и топ казина
15:40, 19 сеп 25 / Свят
Община Сливен ви кани: тази вечер започва фестивалът „Стоте войводи“
15:05, 19 сеп 25 / Регионални новини
А1 отбелязва своята 30-годишнина със специални филмови предложения
16:54, 17 сеп 25 / А1
Добави коментар