Представиха план-приема за новата учебна година
17:02, 09 фев 17
25
472
Шрифт:
На срещата беше представен анализ за изпълнението на план-приема през последните три години, както и предложенията на отделните училища за държавен план-прием за учебната 2017/2018 г.
Броят на завършващите основно образование след 7 клас ученици през настоящата учебна година е 1911. Броят на планираните паралелки е 77, от които 36 профилирани и 41 професионални.
Броят на завършващите основно образование след 8 клас ученици през настоящата учебна година е 991. Броят на планираните паралелки е 40, от които 6 профилирани, 7 непрофилирани и 27 професионални.
Предвиден е и прием в задочна форма на обучение – 3 паралелки в общините Стамболово, Тополовград и Хасково. За ученици със специални образователни потребности са заложени и 4 паралелки с придобиване на първа степен на професионална квалификация в общините Хасково, Харманли и Свиленград.
За първа година е заявен и прием за обучение чрез работа в ПГЕТ „Захари Стоянов” – Харманли по професия – Електротехник, специалност Електрически машини и апарати.
Община Минерални бани съвместно с местния бизнес заявява и план-прием в две училища.
Последни новини

Смартфони за всеки вкус на лизинг с 0% лихва от А1 през март
17:49, 14 мар 25 / А1
Специална селекция дамски смартчасовници с до 300 лв. отстъпка от А1 през март
15:05, 13 мар 25 / А1
Най-доброто от „Оскарите“ и световното кино – сега в A1 Видеотека
12:45, 12 мар 25 / А1
Добави коментар