Три български шампионки в „Купа София“

20:00, 03 апр 22 / Спорт 25 1482 Шрифт:
Василена Йорданова Редактор: Василена Йорданова

Три златни медала за родните грации от силния международен турнир по художествена гимнастика „Купа София“. Стилияна Николова триумфира във финалите на обръч и бухалки, а Ева Брезалиева не остави шанс на конкуренцията в съчетанията на лента.

Българките завоюваха още 4 сребърни и 4 бронзови отличия. Брезалиева грабна сребро на топка, Боряна Калейн - сребро на обръч и лента, спечели и бронз на топка. Сребърно отличие днес заслужи и Магдалена Миневска в съчетанията с бухалки, предаде bTV.

Вчера Стилияна Николова стана шампионка в многобоя, следвана от Калейн.

Девойките също се представиха добре и спечелиха 4 отличия - 2 сребърни и 2 бронзови. Елвира Краснобаева взе сребро в многобоя, където Никол Тодорова завърши трета. Последната спечели бронз и на лента, докато Дара Стоянова се нареди втора на бухалки.

Турнирът „Купа София“ по традиция се провежда преди важната Световна купа в столицата, която ще бъде поле за изява на най-силните световни гимнастички. Тя ще се проведе между 8 и 10 април.