Ударно начало за националите на Евроволей

20:09, 03 сеп 21 / Спорт 25 1837 Шрифт:
Василена Йорданова Редактор: Василена Йорданова

Мъжкият национален отбор на България започна участието си на Евроволей с категоричен успех. „Лъвовете“ победиха с 3:0 (25:22, 25:17, 27:25) Черна гора в първия си двубой от група 2 на турнира в Острава (Чехия).

По този начин тимът на Силвано Пранди се изкачи до второто място в класирането, като Испания е лидер благодарение на по-доброто си точково съотношение, предаде bTV.

„Лъвовете“ се класираха за Евроволей 2021

Отборът ни започна силно и натрупа аванс в първия гейм, но черногорците успяваха да пробият българската блокада, намалявайки разликата. Въпреки че допуснаха леко отпускане, „трикольорите“ намериха своя ритъм и затвориха частта с организирана игра на блок, отлична защита и хубави атаки през центъра.

„Лъвовете“ показаха стабилност във втория гейм, който спечелиха с лекота, неизпускайки контрола.

Всички мачове на националния ни отбор на Евроволей 2021 за мъже пряко по MAX Sport 1

Родната селекция поведе и в началото на третата част, но последва спад и Черна гора се добра до изравняване, след което мачът се движеше точка за точка. „Лъвовете“ обаче показа по-здрави нерви в ключовите моменти и се поздравиха с успех с 27:25 за крайното 3:0.

Следващия мач на България в турнира е срещу Чехия на 5 септември (неделя).