„Лудогорец“ допусна прекалено много грешки и загуби от „Малмьо“

08:21, 19 авг 21 / Спорт 25 4297 Шрифт:
Цветилена Симеонова Редактор: Цветилена Симеонова

„Лудогорец“ загуби с 0:2 първата среща с „Малмьо“ в плейофния кръг на Шампионската лига. Българският тим игра слабо, допусна много грешки и почти не успя да затрудни шампиона на Швеция.

„Малмьо“ откри в 26-ата минута с хубав гол на Велко Бирманчевич, а в 61-ата се разписа Йо Инге Бергет. Освен двата гола шведският отбор удари греда и пропусна половин дузина чисти положения. „Лудогорец“ беше равностоен основно през първото полувреме, като след паузата нямаше толкова възможности. На база на показаното на терена обаче „Лудогорец“ можеше да загуби и с повече, пише„Дневник“.

„Лудогорец“ се класираха в плейофите на Шампионската лига

Това е първа загуба за българския тим в тазгодишните квалификации в Шампионската лига. Дотук съставът, воден от Валдас Дамбраускас, беше допуснал четири гола в шест срещи.

Реваншът е на 24 август (вторник) в Разград от 22.00 часа. В турнира не важат голове на чужд терен.