Макс Верстапен спечели последния старт във Формула 1

19:05, 13 дек 20 / Спорт 25 2340 Шрифт:
Василена Йорданова Редактор: Василена Йорданова

Пилотът на "Ред Бул" Макс Верстапен спечели Гран при на Абу Даби, 17-и последен кръг във Формула 1. Нидерландецът потегли от първа позиция и не допусна нито една грешка до финала. Така той записа 10-а победа и втора през 2020 г. след тази във втория старт на "Силвърстоун" във Великобритания.

Втори и трети са съотборниците в "Мерцедес" - Валтери Ботас и Люис Хамилтън. Те завършиха съответно на 15.9 и 18.4 секунди зад победителя.

С точки в последния старт се поздравиха още Алекс Албън ("Ред Бул"), пилотите на "Макларън" Ландо Норис и Карлос Сайнц, Даниел Рикардо ("Рено"), Пиер Гасли ("Алфа Таури"), Естебан Окон ("Рено") и Ланс Строл с "Рейсинг Пойнт".

Пилотите на "Ферари" Шарл Льоклер и Себастиан Фетел са едва 13-и и 14-и, на една обиколка зад Верстапен.

През сезон 2020, който заради пандемията от коронавирус започна по-късно и със съкратен календар, шампион за седми път стана Люис Хамилтън. Преди месец в Гран при на Турция британецът си гарантира титлата и изравни рекорда на Михаел Шумахер. Междувременно Хамилтън подобри още едно знаково постижение на лагендарния пилот на "Ферари" - най-много победи във Формула 1.