Григор Димитров отпадна на 1/4-финал в Рим

08:17, 20 сеп 20 / Спорт 25 2916 Шрифт:
Василена Йорданова Редактор: Василена Йорданова

Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите в Рим, след като загуби късно вечерта в събота от Денис Шаповалов с 1:2 сета (2-6, 6-3, 2-6) за около два часа игра, съобщи БНР.

Шаповалов доминираше през първия сет, който взе след пробиви в третия и в седмия гейм.

Във втората част Димитров намери играта си. Той първоначално пропиля аванс от 3:1, но след 3:3 направи нова серия от три поредни гейма, за да изравни резултата. Шаповалов дръпна с 3:0 в началото на третия сет и до края не позволи да бъде застигнат.

Българинът все пак си осигури 75 хил. евро и 180 точки за световната ранглиста, в която ще се завърне в топ 20 на 19-ото място от следващата седмица.

С класирането си за полуфиналите Шаповалов пък ще влезе за първи път в топ 10 на класацията на АТП. Следващият съперник на Шаповалов е аржентинецът Диего Шварцман, се класира за полуфиналите след изненадваща победа над втората ракета в света Рафаел Надал с резултат 6-2, 7-5 за 2 часа и 3 минути.