Автори от „Ню Йорк Таймс“ и „Ню Йорк Мегазин“обявиха през социалните мрежи, че спират да работят с изданията заради враждебно отношение в редакциите. Колумнистите казват, че възгледите им са се превърнали в проблем за настоящата политика на ежедневниците.
Бари Уайс, редактор в „Ню Йорк Таймс“, казва, че е била жертва на тормоз от колеги, а авторът Андрю Съливан обяви, че напуска „Ню Йорк Мегазин“, тъй като консервативните му възгледи вече са проблем.
Публичните оставки и на двамата идват в контекста около споровете на т.нар. cancel-култура, пише списание "Форбс". Близо 150 души участват в подписка за свободата на изрязване независимо от политическите възгледи. Подписката постепенно се превърна в публичен дебат.
Бари Уайс критикува позициите на „Ню Йорк Таймс“, които според нея се влияят от настроенията в Туитър, а не от критически анализ. В публикацията си бившият вече кадър на вестника споделя, че колегите ѝ я обиждали с нацистка и расист, когато изрази непопулярна позиция.
Wow.... If you read only one thing this week, read this eloquent, profound, incisive—and true—letter. https://t.co/ZzTJGPFdqD
— Ted Cruz (tedcruz) July 14, 2020
В няколко туита авторът Андрю Съливан защити колежката си, като написа, че той също се е превърнал в persona non grata в „Ню Йорк Мегазин“ заради по-консервативните си убеждения.
В публикациите си той казва, че е напуснал списанието единствено защото възгледите му се различавали от тези на останалите журналисти в медията.
Още по темата:
Протест с искане оставката на Емил Кошлуков
Емил Кошлуков: Няма да подам оставка
Добави коментар