Барселона изпусна ценни две точки по пътя си към титлата

20:12, 27 юни 20 / Спорт 25 2584 Шрифт:
Topnovini Редактор: Topnovini

Барселона не можа да спечели трудното гостуване на Селта. Мачът завърши 2:2 и дава огромно предимство на Реал Мадрид в битката за титлата в Ла Лига.

Луис Суарез откри за каталунците в 20-ата минута, а в началото на второто полувреме руснакът Федер Смолов изравни, ставайки осмият руснак с гол срещу Барселона или Реал Мадрид. В 67-ата минута уругваецът отново върна преднината за Барселона, а Меси се отчете с втора асистенция. Към края на мача Яго Аспас за пореден път наказа Меси и компания с техничен гол от пряк свободен удар.

Отборът на Селта не е губил в пет поредни домакински мача срещу Барселона - три победи и две равенства.

С това равенство Барселона събра 69 точки и има аванс от само 1 точка пред Реал Мадрид. Мачът от кръг №32 на "Белия балет" е утре в Барселона срещу Еспаньол. Мадридчани имат предимство в преките двубои.