Министърът на енергетиката на САЩ Рик Пери обяви, че напуска поста си.
"Взимам си сбогом с министерството на енергетиката. За мен беше голяма чест и привилегия да работя в правителството на Доналд Тръмп като ваш министър. Благодаря на жена ми, на децата ми и на американския народ, че ми позволиха да служа", написа Пери на страницата си в Twitter.
В средата на октомври стана известно, че Пери ще напусне поста в края на годината, припомня ТАСС, цитирана от БТА. Тогава Тръмп номинира за негов приемник Дан Бруйет, който сега е заместник-ръководител на ведомството.
В Сената на Конгреса на САЩ днес се планира гласуване на неговата кандидатура и се очаква той да бъде одобрен за поста. След това Бруйет ще положи клетва като новия ръководител на Министерството на енергетиката на САЩ.
Министърът на енергетиката на САЩ напусна поста си
10:59, 02 дек 19 / Свят
25
2147
Шрифт:
Още от „Свят“

Суеверия при носенето на сребърни бижута
16:30, 18 мар 25 /
Как една дигитална агенция помага на бизнеса с образователно съдържание
18:00, 25 фев 25 /
Подхванване на почвата: Как правилният избор на торове влияе на реколтата
17:50, 25 фев 25 /
Свара - една истинска класика в жанра
14:45, 05 фев 25 /Последни новини

Експерти от А1 представиха иновативни стратегии за киберзащита
16:42, 31 мар 25 / А1
"Без крила" – истинска история за силата на духа във видеотеката на А1 ТВ
14:04, 28 мар 25 / А1
Относно: Принц Хари
07:55, 28 мар 25 / Idealisti
Добави коментар