Президентите на Русия Владимир Путин и на Китай Си Дзинпин осъществиха тази сутрин телемост, с който дадоха начало на доставката на руски газ за Китай по газопровода „Силата на Сибир”.
Газопроводът е предназначен за транспортиране на газ от Иркутския и Якутския центрове за добив на газ за руските потребители в Далечния Изток и в Китай (т.нар. източен маршрут).
#Газпром
— TheWallStreetPro (@thewallstreetru) 2 декември 2019 г.
Запустили pic.twitter.com/hhMVGv354E
Днес се състоя стартът на участъка с дължина около 2200 км от газовото находище Чаяндинск в Якутия до Благовещенск (границата с Китай), предаде БГНЕС. При втория етап ще бъде пуснат участъкът с дължина 800 км от находището Ковиктинск до Чаядинск. По този начин общата дължина на „Силата на Сибир” ще достигне 3000 км. Експортният капацитет на газопровода е 38 млрд. куб. м газ на година.
Строителството на газопровода отне почти 5 години.
#СилаСибири #PowerofSiberia
— Минэнерго России (@MinenergoGov) 2 декември 2019 г.
Александр Новак @novakav1 принимает участие в торжественной церемонии начала поставок природного газа в Китайскую Народную Республику по «восточному» маршруту. Старт поставкам дают Президент России Владимир Путин и Председатель КНР Си Цзиньпин. pic.twitter.com/qz2acZpCqP
Москва: Изграждането на "Турски поток" ще приключи в срок
По него от находищата в Якутия и Иркутска област ще се доставят 38 милиарда кубични метра синьо гориво годишно до 2025 година. Китай е задължен да купува най-малко 85% от това количество, според договора с руската страна.
Москва търси да засили връзките с Пекин, след като Западът й наложи санкции заради анексирането на Крим през 2014-а, отбелязва Ройтерс.
През уикенда Русия и Китай завършиха първия мост над река Амур, който представлява директна връзка между двете държави. Очаква се трафикът по него да тръгне в началото на 2020-та година.
#СилаСибири #PowerofSiberia
— Минэнерго России (@MinenergoGov) 2 декември 2019 г.
Алексей Миллер: “Сила Сибири” один из самых масштабных проектов, на строительстве трудилось 10 тыс человек, уложено 130 тыс. труб различного диаметра на протяжении 2160 км первого этапа газопровода. Запасы Чаяндинского месторождения - 1,2 трлн куб.м. pic.twitter.com/vqeA56NJTv
Добави коментар