В последните години всe по-често чуваме предупреждения, че не само растения, но и животните на нашата планета са поставени под сериозна заплаха. И не говорим само за бракониерски набези или прекомерната консумация на риба и морски дарове.
Животните в горите по света са намалели наполовина от 1970 г. досега. Това сочи последен доклад на WWF по темата.
За тези 50 години огромен брой животни са сменили своето местоживеене и са напуснали горите заради унищожаване или увреждане на естествената им среда на живот в резултат на сеч, горски пожари или селскостопанска дейност.
Всички са поставени в риск - бозайници, земноводни, влечуги, птици, а най-потърпевши от промените са тропическите гори, като Амазонка. Именно към тях са насочени основните притеснения на природозащитниците, а най-мрачните прогнози са, че след години тези гори могат да се превърнат в савани.
Това движение на животински видове оказва сериозен ефект върху състоянието на дивите гори, а оттам и на всички нас. Тези кътчета природа са белите дробове на планетата и спомагат за регулирането на климатичните промени, пише Daily Mail.
Приматите, големите птици и други подобни животни изпълняват своята роля във възстановяването на горите и разпространението на семената на растенията. По този начин гората се разраства и поглъща повече въглероден диоксид, произвеждайки и повече кислород.
За да се спре по някакъв начин този притеснителен процес, от WWF предлагат на световните лидери през 2020 г. да се постигне "сделка между хората и природата". Контрол над глобалното затопляне, търговията с животни и изсичането на горите са само част от предложенията на организацията.
Конкурс на сайте компании.
Все могут принять участие, в соответствии с программой
«Газовая экономика Российской Федерации» в газовой промышленности.
Участникам дается доступ ко всем ресурсам нефтегазовой промышленности.